ČÁRY, MÁRY, FUK – SVĚTLO, POHYB, ZVUK - workshop

Pro připravovanou dílnu festiválku ČÁRY, MÁRY, FUK – SVĚTLO, POHYB, ZVUK, který se uskuteční v rámci 29. ročníku festivalu TANEC PRAHA, hledáme děti ve věku 11 až 15 let, které se věnují tanci, hudbě, nebo se aktivně zajímají o scénografii a světelný design.

Naším hlavním cílem je vytvoření čtyř dětských týmů, které budou po dobu tří dnů pracovat pod vedením choreografky Věry Ondrašíkové, hudebníka Stanislava Abraháma, scénografky Jitky Pospíšilové a dalších umělců. Tvůrčí proces bude směřovat k vytvoření krátké choreografie, propojující tanec, kostým, světlo a zvuk, a vyvrcholí veřejnou prezentací v divadle PONEC.
Dětem nabízíme možnost tvořit v profesionálním divadelním prostředí, s profesionální technikou pod dohledem předních českých umělců. Týmy budou tvořeny třemi až čtyřmi tanečníky, dvěma hudebníky a budou doplněny vždy jedním scénografem, který pro jejich choreografii navrhne a vytvoří jednoduché kostýmy, masky a další scénografické prvky. Materiál na tvorbu budou mít scénografové zajištěn na místě.

Rádi bychom Vás touto cestou požádali o spolupráci při výběru dětí pro tento ojedinělý projekt. Hledáme děti s minimálně tříletou zkušeností v jednom z výše uvedených oborů, a se schopností práce v týmu i samostatně.
Budeme rádi, když nám doporučíte, nebo předáte náš kontakt, svým žákům, kteří by se na tento projekt dle Vašeho názoru hodili a měli o něj zájem.

V případě zájmu, nebo jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte e-mailem na adrese festivalek@tanecpraha.eu.

Dílna se bude konat ve dnech 2., 3. a 4. června 2017 v divadle PONEC (Husitská 899/24a, Praha 3 Žižkov) a bude zakončena 4. června ve 14h veřejnou prezentací.

Symbolické kurzovné je 300 Kč.

Tanec Praha